Do 80% dofinansowania!
Złóż wniosek i zdobądź dofinansowanie z Krajowego Funduszu Szkoleniowego na szkolenia dla siebie i pracowników!
Standard Usług Szkoleniowo-Rozwojowych Polskiej Izby Firm Szkoleniowych (SUS 2.0)
Nr rejestracyjny certyfikatu: DEKRA/SUS/000982
Szkolenie przygotowuje uczestników do samodzielnego stosowania ogólnych reguł preferencyjnego i niepreferencyjnego pochodzenia w oparciu o przepisy unijnego prawa celnego i umów o wolnym handlu których stroną jest Unia Europejska. Zapozna z rodzajami dokumentów potwierdzających pochodzenie towarów stosowanymi w międzynarodowym obrocie handlowym.
Uzyskanie wiedzy z zakresu:
Uczestnicy nabędą umiejętności samodzielnego stosowania stawek celnych preferencyjnych przy imporcie towarów oraz zasad ich dokumentowania. Posiądziecie Państwo również umiejętność sporządzania dowodów pochodzenia towarów eksportowanych i nabywanych wewnątrzwspólnotowo.
Zdobyta w trakcie szkolenia wiedza praktyczna jak i teoretyczna w stopniu zapewniającym umożliwi samodzielne stosowanie zasad przy nabywaniu preferencyjnego pochodzenia oraz dopomoże w szukaniu nowych rozwiązań pomysłów bazując na współpracy zespołowej i budowaniu relacji zawodowych.
W ramach szkolenia wiedza jest przekazywana nie tylko w formie standardowego wykładu, a przede wszystkim w formie rozwiązywania problemów oraz praktycznych porad.
Dzięki właśnie takiej formie prowadzenia szkolenia, nabyte kompetencje zapewniają posiadanie wiedzy dotyczącej stosowania reguł preferencyjnego i niepreferencyjnego pochodzenia w oparciu o przepisy unijnego prawa celnego oraz umów o wolnym handlu, których stroną jest Unia Europejska.
Szkolenie zostanie poprowadzone przez 2 doświadczonych wykładowców (S.Musiał oraz G.Tomsia) , którzy posiedli wiedzę na poziomie eksperckim z zakresu reguł pochodzenia
i sposobu jego dokumentowania. Zasób wiedzy praktycznej i teoretycznej prowadzący nabyli poprzez wieloletnie doświadczenie w obszarze spedycji i logistyki w trakcie pracy w Agencji Celnej oraz służby na kierowniczych stanowiskach w strukturach Służby Celnej i Celno – Skarbowej. Służba w organach dotyczyła organizacji czynności legalizacji dokumentów pochodzenia, przyjmowania i kontroli zgłoszeń celnych i warunków stosowania w nich środków taryfowych
i pozataryfowych.
Połączenie praktycznych umiejętności w stosowaniu reguł pochodzenia oraz walidowanie elementów wykazanych w zgłoszeniach celnych dało w efekcie stworzenie szkolenia o dużej wartości edukacyjnej i praktycznej.
© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Made by IT Engineering