Blog
Oferujemy Państwu merytoryczną pomoc i wsparcie w rozwiązywaniu problemów związanych z obrotem towarowym w handlu z krajami trzecimi w zakresie nabywania pochodzenia preferencyjnego i niepreferencyjnego oraz dokumentowania tego pochodzenia w oparciu o Unijny Kodeks Celny i umowy o wolnym handlu w części protokołów ws reguł pochodzenia.
W trakcie wymiany towarowej z zagranicą zakres problematyki związanej z powyższym zakresem jest bardzo szeroki i obejmuje między innymi aspekty proceduralne; taryfikację towarów; stosowanie stawek celnych, ograniczeń i zakazów przywozu i wywozu towarów; pochodzenie i statusu towarów czy też międzynarodowe umowy i konwencje.
Nasze konsultacje pomogą Państwu w prowadzeniu bieżącej działalności gospodarczej uwzględnić stosowanie przepisów unijnego prawa celnego i umów o wolnym handlu. Wsparcie doradcze może również obejmować postępowania wszczynane na wniosek lub wszczętych „z urzędu” przez organy celno-skarbowe.
- Weryfikację: klasyfikacji taryfowej; statusu celnego towarów i nabycia pochodzenia preferencyjnego lub niepreferencyjnego; dokumentacji handlowej i dokumentów towarzyszących przesyłce pod kątem prawidłowości wypełniania dowodów pochodzenia z wyżej wymienionymi przepisami,
- poddawanie analizie stosowanych zasad i procedur wewnętrznych w trakcie dokumentowania nabywania pochodzenia,
- dokonywanie korekt lub opracowanie i wdrażanie nowych procedur postępowania,
- prowadzenie korespondencji z odpowiednimi organami administracji skarbowej
- analizę przypadków i wskazywanie powstałych nieprawidłowości w przedmiotowym zakresie,
- opracowywanie sposobów rozwiązania i ustalania metod niwelujących nieprawidłowości.
- Kompleksowego doradztwa – współpraca na określony czas – wg podpisanej umowy. Integralną częścią procesu doradczego możliwe jest organizowanie cyklicznych szkoleń dla Państwa pracowników dotyczących treści ustawy oraz wejścia w życie nowych przepisów i obowiązków nałożonych przez ustawodawcę w obszarze działalności Państwa firmy.
- Wsparcia konsultingowego dotyczącego konkretnego zagadnienia lub problemu – na zlecenie przedsiębiorcy.
- Audytu stosowania reguł pochodzenia w nabywania pochodzenia towarów w międzynarodowej wymianie handlowej,
- szkolenia dostosowanego do Państwa potrzeb w oparciu o wyniki tego audytu,
- doradczego wsparcia w okresie poszkoleniowym,
- outsourcing/ przedstawicielstwo w sprawach celnych .
Jakość powyższych usług gwarantują nasi eksperci, posiadający m.in. wieloletnie doświadczenie w pracy w organach celno–skarbowych. Zapewnią oni Państwu rzetelną informację o stosowaniu przepisów, zweryfikują prawidłowość stosowanych procedur, opracują lub zredagują wymagane dokumenty lub pisma i wskażą, jakie działania należy podjąć w sytuacjach nietypowych.
- Wiktoria Kwiatkowska
- Tel. +48 608 675 834
- Tel. +48 32 282 90 62 wew.21
- w.kwiatkowska@tsl-silesia.com.pl