Blog
Wiele Przedsiębiorstw inwestuje w szkolenia nie tylko swoich pracowników, a również partnerów w biznesie , podwykonawców, Klientów kierując się dobrem firmy oraz stawiając kroki w stronę rozwoju i umocowaniu pozycji rynkowej.
Szkolenia w wykonaniu TSL Silesia Group Sp z o.o. są specjalistyczne, dotyczą konkretnej branży, bardzo wartościowe pod kontem merytorycznym i praktycznym. Nabyte umiejętności w trakcie szkolenia zapewniają bezbłędne wykonywanie obowiązków, zapewniają samodzielność oraz podejmowane działania w kierunku zaoszczędzania lub rozwoju firmy.
Uczestnicy szkoleń w wykonaniu TSL Silesia Group mają przed sobą różnego rodzaju zadania, analiza oczekiwań Klienta pomaga w ustaleniu priorytetów, by całkowicie dostosować szkolenie do potrzeb Klienta.
Na przykład, w 2021 roku w szkoleniach TSL Silesia Group wzięli udział 84 uczestników. W każdym konkretnym przypadku była prowadzona analiza potrzeb szkoleniowych, w celu ustalenia w jakim zakresie szkoleniowcy mogą wesprzeć uczestników w codziennym wykonywaniu obowiązków i w dążeniu do celu.
W podsumowaniu rocznym przedstawiamy Państwu listę pytań z którymi Klienci się zwrócili do TSL Silesia Group z prośbą o realizację szkolenia. Mamy taka nadzieję, że lista pytań będzie również pomocna dla Państwa by podjąć decyzję o tym, jaka tematyka jest najbardziej odpowiednia w roku 2022.
- Samodzielne przygotowanie procedur ISO z zakresu tematyki SENT;
- Weryfikacja zgodności obecnego procesu pracy z przepisami Ustawy o SENT;
- Weryfikacja sprawności i kompletności procesów przeprowadzanych w firmie dotyczy procedur celnych oraz zgłoszeń SENT;
- Ocena ryzyka wystąpienia kar pieniężnych za naruszenie przepisów ustawy SENT;
- Ocena ryzyka wystąpienia kar pieniężnych dotyczy prawidłowości wykonywania zgłoszeń celnych;
- Analiza poprawności stosowanej dokumentacji handlowej i przewozowej dotyczącej obrotu towarami podlegających systemowi monitorowania przewozu i obrotu;
- Zaktualizowanie wiedzy stosowanych metod rejestracji, aktualizacji i prowadzenia dokumentacji w ramach SENT;
- Niezbędne dane od przygotowania oferty ze spedycji kolejowej oraz intermodalnej;
- Sposoby kalkulacji oferty – składowe. Wymagane dane do kalkulacji.
- Rodzaje wielkości ładunków. Minimalne i maksymalne ilości.
- Wymiary wagonów, kontenerów, platform, sposoby załadunku i przeładunku, różnice w kosztach;
- Dostawa z/do terminala przeładunkowego – organizacja, czas, co ma wpływ na obniżenie kosztów;
- Reklamacje, opóźnienia wywiązywanie się z terminów realizacji;
- Szczegóły procesu magazynowania towaru oczekującego na załadunek/rozładunek. Gdzie i kiedy, na jakich warunkach, magazynowanie jest możliwe.
Dwie firmy spedycyjne po zakończeniu szkolenia, poszerzyli swoją ofertę o nowe kierunki: spedycję lotniczą, kolejową, morską, intermodalną. Jedna z firm została partnerem TSL Silesia Sp. z o.o. oraz w ciągu roku 2021 wielokrotnie zwracała się z prośbą o wycenę nowych dla siebie kierunków – transportów lotniczych, morskich i kontenerowych. Co również zapewniło doradztwo poszkoleniowe dla uczestników szkolenia w trakcie całego roku.
W roku 2022 oczekujemy na rozpoczęcie współpracy pomiędzy TSL Silesia Sp z o.o. a kolejnym uczestnikiem szkoleń (również firmą spedycyjną). Współpraca ma dotyczyć poszerzenia działalności na runku Wschodnim.
W trakcie roku 2021 Klienci TSL Silesia również mieli możliwość przeszkolić swoich partnerów z tematyki SENT. Na przykład, firma spedycyjna przeszkoliła partnerów – przewoźników by uniknąć kar związanych z brakiem zgłoszeń SENT.
W trakcie roku również TSL Silesia Group wspierała Klientów pod kontem merytorycznym z zakresu zgłoszeń SENT zapewniając wymagane wsparcie w rozpoczęciu przewozów towarów objętych monitorowaniem. Dla Klientów, nie posiadających doświadczenia, zostały opracowane warsztaty online, w ramach których szkoleniowiec na żywo przedstawił jak się poruszać w PUESC, jak zarejestrować firmę w PUESC oraz jak zrobić pierwsze zgłoszenie SENT.
Dla firm, które realizują przewozy na stałe, zostały zorganizowane szkolenia dla nowych spedytorów oraz agentów celnych, w celu wdrążenia na nowym stanowisku pracy.
W ramach doradztwa dla jednego z Klientów, zostało przygotowane opracowanie projektu wniosku o pozostawienie protokołu z kontroli bez rozpoznania w trybie art. 165c par.2 pkt.1 ustawy Ordynacja Podatkowa w związku z art. 26 ust.5 ustawy o systemie monitorowania drogowego i kolejowego przewozu towarów oraz obrotu paliwami opałowymi i o ponowne zbadanie okoliczności wystawienia mandatu karnego i uchylenie w/w mandatu z Urzędu , w trybie art. 101 kodeksu postępowania w sprawie o wykroczenia.
Jeżeli chodzi o dostęp do szkoleń nagranych, przez 10 dni roboczych, uwzględniamy indywidualne potrzeby każdego Klienta, oraz wydłużamy dostęp do szkolenia w razie ustalenia przyczyn, według których Klient nie mógł korzystać ze szkolenia w ustalonym terminie.